Štvrtok, 11. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Most-Híd podporuje modernizáciu armády a prezbrojenie zo sovietskej na modernú techniku
ŠAMORÍN 4. decembra (WebNoviny.sk) - Strana Most-Híd podľa predsedu Bélu Bugára podporuje modernizáciu Ozbrojených síl SR, prezbrojenie zo sovietskej na modernú západnú techniku.
Ako novinárov informoval Bugár po rokovaní republikovej rady v Šamoríne, zabezpečí to nárast spôsobilosti ozbrojených síl, posilní ich schopnosť reagovať na nové hrozby a v neposlednom rade to pomôže k naplneniu našich spojeneckých záväzkov. „Platí to aj pre prípad obrnených transportérov (8 x 8, 4 x 4). Parametre, alebo vhodnosť jednotlivých typov musia posúdiť odborníci, keďže je to vyslovene odborná otázka,“ uviedol.
Odporúčame:
Vláda schválila návrh dodávok bojových vozidiel pre armádu, Gajdoš prezradil podrobnosti
Most-Híd podporuje aj zapojenie slovenského obranného priemyslu do procesu, s podmienkou, aby ich produkty boli dostatočne moderné a aby zvýšili celkovú spôsobilosť vozidiel. Zároveň Most-Híd presadzuje čo najvyššiu mieru transparentnosti procesu. Výsledný produkt zároveň musí spĺňať požiadavky NATO na dané vozidlá.
Most-Híd považuje spojenecké aktivity za kľúčový prvok bezpečnosti nielen Slovenska, ale aj Európy. Účasť SR v operácii NATO v Pobaltí považuje preto za kľúčovú pre vyjadrenie solidarity s našimi najbližšími spojencami, ale aj pre zvýšenie európskej a euroatlantickej bezpečnosti.
"Boli sme podporovateľmi tohto rozhodnutia od začiatku, a preto vítame rozhodnutie vlády vyslať približne 150 vojakov do Lotyšska v druhej polovici roka 2018 ako súčasť operácie NATO,“ uvádza sa v uznesení republikovej rady.
Viac k témam: Béla Bugár, Ministerstvo obrany SR, Most-Híd, NATO, Ozbrojené sily SR, Peter Gajdoš, transportéry Patria
Zdroj: Webnoviny.sk - Most-Híd podporuje modernizáciu armády a prezbrojenie zo sovietskej na modernú techniku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nie som opozičný župan, vyhlásil Viskupič pri preberaní funkcie predsedu Trnavského krajaNasledujúci článok
Nepokazte si Vianoce nedoručenými vianočnými darčekmi
Chvála hier a hračiek. Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravilo výstavu (nielen) deťom
Naučím vás, ako zbohatnúť. Toto je kniha, ktorá mení životy... doslova!
Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený