Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Mladík z Košíc mal vodičák dva mesiace, po nehode ho obvinili z usmrtenia
Webnoviny 13. júl 2018 646
BRATISLAVA 13. júla (WebNoviny.sk) - Vyšetrovateľ kriminálnej polície v Košiciach obvinil z prečinu usmrtenia 18-ročného Košičana, ktorý ako vodič vozidla BMW spôsobil začiatkom tohto roka v Košiciach tragickú dopravnú nehodu.
Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, dopravná nehoda sa stala v polovici februára na Južnej triede, keď sa auto obvineného, ktorý mal vodičský preukaz iba necelé dva mesiace, zrazilo s osobným autom, ktoré viedol 62-ročný vodič z Košíc.
Odporúčame:
Mladý vodič Audi prešiel do protismeru a zrazil sa s Volkswagenom, nehodu neprežil 9-ročný chlapec
"Podľa doterajšieho vyšetrovania vodič viedol vozidlo značky BMW od mosta VSS do centra mesta, pričom za križovatkou s Ulicou Milosrdenstva sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky, v dôsledku čoho narazil do pred ním idúceho vozidla značky Renault. Po náraze vozidlo Renault odrazilo mimo vozovku, kde bočnou časťou narazilo do stromu," uviedla Mésarová.
Vodič Renaultu pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým o dva mesiace podľahol. "Vodič BMW sa pri nehode nezranil. Požitie alkoholu u mladého vodiča BMW zistené nebolo, vodičovi Renaultu bola za účelom zistenia požitia alkoholu odobratá krv. Výsledky vyšetrenej krvi boli negatívne," informovala Mésarová.
Vyšetrovanie udalosti pokračuje. Obvinenému mladému vodičovi hrozí za tento skutok trest jeden až päť rokov väzenia.
Viac k témam: nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík z Košíc mal vodičák dva mesiace, po nehode ho obvinili z usmrtenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pripravte sa na bohatú letnú „uhorkovú“ sezónu v TescuNasledujúci článok
Polícia vyšetruje vraždu ženy, na tele mala viaceré bodno-rezné rany
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile