Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Mladík podpálil autá na sídlisku, nešlo o jediný jeho podpaľačský čin (foto)
Webnoviny 13. júl 2020 711
13.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dve autá horeli v pondelok nadránom na košickom sídlisku Dargovských hrdinov. Podpaľač skončil v rukách polície. Na rováši má však aj iný požiar. Privolané hliadky vyštartovali na miesto okolo 3.00 hod.
Páchateľa zadržali krátko nato v nočných uliciach. Ako informovala košická krajská polícia, hliadka PMJ si všimla na Hlinkovej ulici mladíka, ktorý sa dal na útek, keď zbadal policajné vozidlo.
Policajti ho dobehli a po niekoľkých pokusoch vyhovoriť sa, sa 19-ročný Košičan k činu priznal. Opísal, ako auto polial benzínom a podpálil.
Priznal aj to, kam vyhodil zapaľovač a rukavice, ktoré pri čine použil. Mladík sa nakoniec priznal aj k tomu, že na rovnakej ulici podpálil vozidlo zn. Škoda aj pred dvoma týždňami. V oboch prípadoch je začaté trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. Pri nočnom požiari vznikla majiteľom škoda vo výške 19 500 eur.
Viac k témam: podpaľač, podpálené autá, požiar auta, trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík podpálil autá na sídlisku, nešlo o jediný jeho podpaľačský čin (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile