Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zaviesť lokálny núdzový stav, niektoré regióny sú na tom zle
5.11.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zdravotníctva na mimoriadnom rokovaní Ústredného krízového štábu v piatok večer navrhlo zvolať a zaviesť núdzový lokálny stav pre veľmi vážnu situáciu v niektorých regiónoch v súvislosti s epidemiologickou situáciou.
Zasadnutie krízového štábu prerušili a malo by pokračovať budúci týždeň.
Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi vážna, počet infikovaných rastie, rastie aj počet pacientov s COVID19 v nemocniciach.
„Musíme už realizovať aj viaceré prevozy a prispôsobovať kapacity nemocníc infikovaným. Z toho dôvodu sme chceli informovať kolegov z Ústredného krízového štábu o aktuálnej situácii a zároveň sme ich informovali aj o záveroch z konzília odborníkov, ktorí prijali relatívne striktné body na to, aby sa prijali do praxe a ich cieľom je ochrániť zdravie a životy ľudí,“ uviedla Eliášová.
Tieto body si vyžadujú ešte ďalšie technické a legislatívne riešenia, pracovníci vo viacerých rezortoch budú cez víkend a budúci týždeň pracovať na ich riešeniach, aby v prípade schválenia vládou mohli byť následne zavedené do praxe.
Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo zdravotníctva navrhuje zaviesť lokálny núdzový stav, niektoré regióny sú na tom zle © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk