Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Ministerstvo školstva vyčlenilo milióny pre školy, môžu opraviť telocvične
BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) - Ministerstvo školstva vyčlenilo vo svojom rozpočte takmer päť miliónov eur na zlepšenie vybavenosti telocviční v školách a výstavbu nových športových priestorov.
Žiadosti o poskytnutie dotácie na dostavbu, rekonštrukciu alebo výstavbu novej telocvične môžu zriaďovatelia škôl podávať do 29. septembra. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová.
Súčasťou výzvy sú aj podmienky
Rezort školstva tvrdí, že podpora športu a zdravého životného štýlu žiakov je jednou z jeho priorít, ktorú deklarovali aj v Programovom vyhlásení vlády SR. Dotáciu poskytnú obciam, vyšším územným celkom a štátom uznaným cirkvám a náboženským spoločnostiam, ktoré sú zriaďovateľom základnej školy alebo strednej školy s vyše 150 žiakmi.
Odporúčame:
Bakalársky titul je pre väčšinu vysokoškolákov len tranzitným stupňom kvalifikácie
Podmienkou je, aby zriaďovatelia pred vyhlásením výzvy nečerpali peniaze zo štrukturálnych fondov na objekt, ktorý bude súčasťou žiadosti o dotáciu. Rovnako nemôžu žiadať o peniaze na účel, na ktorý získali prostriedky už v rámci minuloročnej výzvy, v ktorej rezort podporil 448 rozvojových projektov.
Škola môže dostať až 150 tisíc eur
Za peniaze si môžu školy postaviť alebo zrekonštruovať telocvičňu, vynoviť cvičebný priestor, opraviť strechu či elektroinštaláciu. Dotáciu môžu investovať napríklad aj do obnovy ústredného kúrenia alebo sociálneho zariadenia. Na jeden rozvojový projekt môže škola získať dotáciu do 150 000 eur.
Žiadosti predkladá oprávnený žiadateľ prostredníctvom príslušného okresného úradu v sídle kraja. Bližšie informácie k výzve sú na internetovej stránke ministerstva školstva www.minedu.sk.
Viac k témam: dotácie, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo školstva vyčlenilo milióny pre školy, môžu opraviť telocvične © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera