Piatok, 14. august 2026
Mimoriadne správy
- Hrozivé zábery, dovolenku vystriedal útek. Požiar vyhnal z chorvátskeho pobrežia stovky ľudí – VIDEO
- Nová vlna extrémnych horúčav zasiahla v Európe stovky miliónov ľudí
- Ukrajinské a americké jednotky sa v rámci cvičenia dostali do priamej konfrontácie. Zvíťazili ukrajinské drony
- Top foto dňa (13. august 2026): Zatmenie Slnka, perzeidy, požiar, odpadky a ruiny vyplavené v Tiberi
- Explózia v rotterdamskom prístave si vyžiadala jednu obeť, zranených bolo viacero ľudí
Ministerstvo odmieta obvinenia, Šutaj Eštok si vraj nevyžiadal citlivé informácie od polície
Webnoviny 19. marec 2026 213
19.3.2026 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nevydal žiadny interný riadiaci akt, ktorým by žiadal od policajných útvarov citlivé informácie – napríklad zo živých trestných spisov alebo o pripravovaných policajných zákrokoch. Rezort vnútra to zdôraznil v súvislosti s medializovanými informáciami, podľa ktorých minister požiadal políciu, aby mu každé ráno zasielali prehľad o v ten deň pripravovaných akciách.
Podľa spravodajského portálu Aktuality.sk takéto inštrukcie dostal elitný Úrad boja proti organizovanej kriminalite, Odbor kriminálnej polície aj jednotlivé krajské riaditeľstvá, pričom informácie sa mali týkať aj trestných konaní. Ministerstvo však zdôrazňuje, že takéto tvrdenia sú scestné a zavádzajúce.
„Minister vnútra riadi rezort, ktorý musí garantovať vnútornú bezpečnosť občanov 24 hodín denne, sedem dní v týždni, 365 dní v roku. Preto má k dispozícii aktuálne a relevantné informácie o udalostiach s bezpečnostným, mediálnym alebo reputačným dopadom – ale výlučne v zákonnom rozsahu a nie v takej forme, ako to niektoré médiá interpretovali,“ uviedlo ministerstvo vnútra.
Tieto prehľady podľa rezortu slúžia na efektívne, moderné a zodpovedné riadenie rezortu, krízovú prevenciu a včasné informovanie verejnosti. „Nikdy nie na zneužívanie alebo politické ovplyvňovanie operatívnej činnosti Policajného zboru,“ dodalo ministerstvo.
Viac k témam: Aktuality.sk, Minister vnútra SR
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo odmieta obvinenia, Šutaj Eštok si vraj nevyžiadal citlivé informácie od polície © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kto ukradol peniaze z triednej zbierky? Je tu detská slovenská detektívka
Trump tvrdí, že USA ovládajú strategický Hormuzský prieliv a chcú si ho ponechať
Kto je nový maďarský prezident? András Baka má za sebou dlhú kariéru aj spor s Orbánovou vládou