Nedeľa, 24. október 2021
Slnečno  2,6 °C
Mimoriadne správy

Ministerka Kolíková vníma pozitívne, že prezidentka v prejave ocenila reformy súvisiace s očistou justície

 Webnoviny  28. september 2021  45
Ministerka Kolíková vníma pozitívne, že prezidentka v prejave ocenila reformy súvisiace s očistou justície

28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) vníma pozitívne, že prezidentka Zuzana Čaputová v Správe o stave republiky ocenila reformy, ktoré súvisia s očistou justície.

Šéfka rezortu spravodlivosti konkretizovala, že ide napríklad o zriadenie Najvyššieho správneho súdu SR, majetkové previerky sudcov a previerky ich sudcovskej spôsobilosti či rozšírenie kompetencií Súdnej rady SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v parlamente so správou o stave republiky (fotografie)

„Za veľmi dôležitú považujem požiadavku pani prezidentky, aby sme akékoľvek zmeny, ktoré považujeme za dôležité, presadili,“ uviedla Kolíková. Prezidentka podľa ministerky požaduje aj vyplnenie „medzier“ v práve, ktoré sa ukázali ako problematické. „Aby sme ich napravili uvážlivo a riadnym procesom,“ dodala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: minister spravodlivosti SR, prezident SR, správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka Kolíková vníma pozitívne, že prezidentka v prejave ocenila reformy súvisiace s očistou justície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.