Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Minister Naď diskutoval s ministrami obrany Lotyšska a Kanady, preberali nový strategický koncept NATO
7.10.2020 (Webnoviny.sk) - Nový strategický koncept NATO by sa mal sústrediť aj na témy ako Rusko, Čína alebo klimatické zmeny.
Uviedol to minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) na bezpečnostnej konferencii Globsec Bratislava Forum 2020. Severoatlantická aliancia by mala podľa Naďa pracovať aj na svojej pripravenosti, odolnosti a schopnosti zvládať domáce krízy.
Naď diskutoval cez online prenos s ministrami obrany Lotyšska Artisom Pabriksom a Kanady Harjitom Singhom Sajjanom.
Dôležitosť ozbrojených síl
Ministri sa na konferencii zhodli, že pandémia ochorenia COVID-19 ukázala dôležitosť armády a NATO pri zvládaní domácej krízy.
Boj proti koronavírusu podľa Naďa ukázal verejnosti a vládnym predstaviteľom dôležitosť ozbrojených síl.
Viac o téme: Koronavírus
„Ľudia boli zvyknutí vidieť nasadzovanie vojakov do Afganistanu či Iraku a do rôznych operácií pod Európskou úniou či OSN. Ale teraz videli našich vojakov zasahovať pri zvládaní domácej krízy,“ dodal Naď.
Spoločné hodnoty
Na konferencii sa ministri rozprávali aj o situácii medzi dvoma členmi NATO, Gréckom a Tureckom, o konflikte medzi Arménskom a Azerbajdžanom a o vzťahoch NATO s Čínou.
„Potrebujeme mať spoločné hodnoty a ak sa ich budeme držať, tak to je v poriadku. Ak ich niekto prekračuje, tak potrebujeme poslať jednoznačný signál,“ uviedol minister obrany v súvislosti s Tureckom.
Viac k témam: Globsec Bratislava Forum 2020, klimatické zmeny, Koronavírus, medzinárodné vzťahy, obrana
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Naď diskutoval s ministrami obrany Lotyšska a Kanady, preberali nový strategický koncept NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mazurek opäť čelí trestnému stíhaniu, tentokrát za jeho vyjadrenia k útoku vo Vrútkach
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk