Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Mikulec má podporu strany SaS, na poslaneckom klube však riešili výhrady k jeho zotrvaniu vo funkcii
4.8.2021 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) má podporu strany Sloboda a Solidarita (SaS). Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol šéf strany a minister hospodárstva Richard Sulík. Zároveň nevedel povedať, kedy by sa mohla konať koaličná rada k zotrvaniu Mikulca vo funkcii.
„Samozrejme, že aj my v strane máme nejaké otázky a výhrady na pána Mikulca, ale riešime to tak, že si ho zavoláme na rokovanie poslaneckého klubu, čo sa aj stalo. Pán minister nám to vysvetlil a tým pádom je to pre nás uzavretá vec," doplnil Sulík.
S pôsobením Mikulca na pozícii ministra vnútra vyjadrili v poslednej dobe nespokojnosť predovšetkým predstavitelia hnutia Sme rodina. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak svojho času povedal, že Mikulec nezvláda výkon svojej funkcie a na ministerstve má chaos.
Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský sa dokonca nedávno nechal počuť, že by mal Mikulec zo svojej funkcie odstúpiť.
Viac k témam: koaličná rada, minister hospodárstva SR, minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec má podporu strany SaS, na poslaneckom klube však riešili výhrady k jeho zotrvaniu vo funkcii © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov