Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Mikulec je na hanbu a traumatizuje celú spoločnosť, zhodnotil Fico. Je symbolom rodinkárstva, korupcie a klientelizmu
13.9.2022 (Webnoviny.sk) - Za ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) sa podľa predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica hanbia aj koaliční poslanci, nemôžu však s ním nič urobiť.
Traumatizovanie spoločnosti
Povedal to na začiatku utorňajšej mimoriadnej schôdze Národnej rady SR zameranej na vyslovenie nedôvery ministrovi. Návrh na konanie schôdze iniciovala práve opozičná strana Smer-SD. Ide už o siedmy pokus o odvolanie Mikulca z postu šéfa rezortu vnútra.
Fico pripustil, že opakované návrhy na odvolanie Mikulca sú už „inflačné“, minister však vždy urobí niečo také, na čo sa inak reagovať nedá.
„Zbytočne traumatizujete koaličných poslancov. Zbytočne traumatizujete celú spoločnosť,“ odkázal šéfovi rezortu vnútra.
Manipulácia pri vyšetrovaní opozície
Zároveň opätovne zopakoval tvrdenia, že minister toleruje manipuláciu vyšetrovaní sledovaných medializovaných káuz a je súčasťou „monštrózneho systému na likvidáciu opozície“.
Predseda Smeru ministrovi pripomenul verejné obstarávania, ktoré podľa neho skončili v prospech Mikulcovi blízkych osôb.
„Minister vnútra je symbolom rodinkárstva, korupcie, klientelizmu,“ doplnil Fico s tým, že celá strana Smer-SD bude hlasovať za odvolanie Mikulca.
Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Odvolávanie Mikulca
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec je na hanbu a traumatizuje celú spoločnosť, zhodnotil Fico. Je symbolom rodinkárstva, korupcie a klientelizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera