Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Mesto Svit zasiahla malá povodeň, ktorú spôsobil silný lejak spojený s búrkou a krúpami
Webnoviny 26. jún 2020 659
26.6.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Svit v okrese Poprad krátko zasiahol intenzívny lejak spojený s búrkou a krupobitím. Kanály nestíhali odvádzať vodu, čo spôsobilo miernu povodeň.
"Mali sme zaplavené suterény aj pivnice rodinných domov aj bytoviek," uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Prešove.
V meste zasahovali profesionálni hasiči z Popradu, Mengusoviec a z Vysokých Tatier so štyrmi kusmi techniky, ku ktorým sa pridali aj dobrovoľní hasiči zo Štrby, Gerlachova a z Batizoviec s tromi kusmi techniky.
"Aj vo viacerých uliciach vo Svite bolo potrebné odčerpávať vodu. Momentálne je už situácia v meste pod kontrolou," dodal operačný dôstojník s tým, že žiadne iné výjazdy v rámci Prešovského kraja nemali.
Viac k témam: počasie, povodeň
Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Svit zasiahla malá povodeň, ktorú spôsobil silný lejak spojený s búrkou a krúpami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO