Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Mesto Nitra sa dohodlo s Arrivou na spustení zdieľaných bicyklov, poslanci schválili dotáciu
NITRA 30. mája (WebNoviny.sk) – Mesto Nitra sa dohodlo s dopravným podnikom Arriva na opätovnom spustení služby zdieľaných bicyklov. Poslanci vo štvrtok na zastupiteľstve schválili Arrive dotáciu za rok 2018 za túto službu vo výške 115-tisíc eur.
Chyba bývalého vedenia
Bikesharing funguje v Nitre od leta 2017, tento rok mali byť bicykle v uliciach od marca. Nové vedenie mesta však hovorí o zle nastavenej zmluve ešte z predošlého obdobia. Arriva žiadala od mesta dotácie za roky 2017 a 2018, zmluva však nezaväzuje radnicu k zaplateniu konkrétnej sumy.
“Tu urobilo chybu bývalé vedenie mesta. Na druhej strane treba povedať, že Arriva nám tu poskytla kvalitnú službu a zaslúži si mať dotované aj náklady,” povedal primátor Nitry Marek Hattas na zastupiteľstve.
Pripravujú verejnú súťaž
Mesto zároveň pripravuje verejnú súťaž na dodávateľa služby bikesharingu, ktorej cieľom je priniesť novú, prehľadnú zmluvu a korektne nastavené podmienky. Arriva deklaruje, že sa do súťaže prihlási.
“Sme veľmi radi, že mestské zastupiteľstvo schválilo dotáciu za rok 2018. Viedli sme dlhé rokovania, na ktorých Arriva pristúpila ku kompromisu. Mestu sme odpustili poplatok za rok 2017 a prisľúbili sme prevádzku v roku 2019, ktorú budeme financovať z vlastných zdrojov,” vyjadrila sa pre médiá riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz. Ako dodala, bicykle by mohli vrátiť do ulíc Nitry už na budúci týždeň.
Viac k témam: Arriva Nitra, bicykel
Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Nitra sa dohodlo s Arrivou na spustení zdieľaných bicyklov, poslanci schválili dotáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Po brutálnych útokoch čelia obvineniam, tínedžer a muž svojim obetiam spôsobili aj otrasy mozguNasledujúci článok
Macejkovia spoľahlivo vozili hokejových fanúšikov
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel