Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Matoviča teraz živí manželka, do parlamentu najbližšie príde až na ďalšie dôležité hlasovanie
BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Voliť nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) prišiel aj predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič, ktorý sa z protestu na rokovaní parlamentu nezúčastňuje.
Z parlamentu je hlasovací stroj
Ako povedal v utorok pre agentúru SITA, voľba šéfa RTVS bola dôležitá, pretože verejnoprávnosť znamená, že médium patrí ľuďom a nie politikom. „Veľmi ma mrzí, že táto voľba neprebehla v budove RTVS a riaditeľa by si volili zamestnanci. Bolo by to spravodlivejšie,“ uviedol s tým, že takto zvolený riaditeľ by bol nezávislejší.
Odporúčame:
Aktualizované: Novým šéfom RTVS bude Rezník, v tajnom hlasovaní dostal viac hlasov ako Mika
Najbližšie Matovič príde do NR SR opäť, keď bude dôležité hlasovanie. „Danko teraz spravil z parlamentu len hlasovací stroj,“ povedal.
Odporúčame:
Matovič reaguje na rozhodnutie Danka siahnuť mu na plat a paušálne náhrady
Podľa neho je dosť trápne, že poslanci budú mať desať týždňov dovolenky a zoberú za to plat. „Urobiť z parlamentu len hlasovací stroj, to znamená, že si robia srandu z ústavy a demokracie. Parlament je pre nich len nepríjemná prekážka a toho sa celkom rád nezúčastňujem,“ povedal Matovič.
Kritika platov poslancov
Matovič sa nemieni na schôdzach NR SR zúčastňovať, kým bude predsedom parlamentu Andrej Danko, alebo kým sa neospravedlní za otváranie obálok občanov poslancom. Zároveň kritizoval, že poslanci dostanú za jún trojtisícový plat za tri hodiny, ktoré strávili na hlasovaniach.
Matovič sa od mája rozhodol z protestu nezúčastňovať sa na rokovaniach NR SR. Predseda parlamentu mu za to odňal mesačný plat i paušálne náhrady. Dnes preto živí Matoviča manželka. „Ja som bol doteraz živiteľom rodiny a teraz sa to obracia. Teraz bude živiteľom manželka,“ dodal.
Viac k témam: Igor Matovič, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, voľba šéfa RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk - Matoviča teraz živí manželka, do parlamentu najbližšie príde až na ďalšie dôležité hlasovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Michala, v ktorého aute po policajnej streľbe zomrel Tomáš, zobral sudca do väzby
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera