Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Matovič, Lipšic a Mikulec si zaslúžia iba putá na rukách, tvrdí Fico a Smer sa opäť pokúsi odvolať ministra vnútra
Webnoviny 16. september 2021 561
16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer – sociálna demokracia podá v piatok 17. septembra štvrtý návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu o odvolaní Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra. Na tlačovej besede to povedal predseda strany Robert Fico.
Vládne strany na predchádzajúce pokusy reagovali obštrukciou. Parlament nebol uznášaniaschopný. O Mikulcovi sa má rokovať na konci riadnej septembrovej schôdze.
Zločiny najhrubšieho zrna
Fico tvrdí, že predseda parlamentu musí ďalšiu schôdzu o Mikulcovi zvolať do siedmich dní.
Podľa šéfa Smeru-SD sa ukáže, či bude vládna koalícia zneužívať, že má väčšinu, alebo schôdzu otvorí a slovenská verejnosť sa bude môcť dozvedieť „o zločinoch najhrubšieho zrna, ktoré pácha Matovič, Lipšic a Mikulec“.
Fico dodal, že jediné, čo si títo ľudia zaslúžia, „sú putá na rukách“.
Rokovala bezpečnostná rada
O situácii v polícii vo štvrtok rokovala Bezpečnostná rada SR. Schválila vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá pre vládu a Národnú radu SR pripraví návrhy zmien pre fungovanie súdov, prokuratúry aj polície.
Podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) ide o reakciu na „mimoriadne znepokojujúci“ vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní. Fico výsledky zasadnutia Bezpečnostnej rady SR označil za škandalózne.
Viac k témam: odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič, Lipšic a Mikulec si zaslúžia iba putá na rukách, tvrdí Fico a Smer sa opäť pokúsi odvolať ministra vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO