Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Matovič: Ak sa potvrdia Lipšicove slová o tajnej službe, treba hnutiu Sme rodina odňať post SIS
19.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hnutiu Sme rodina by mal byť odňatý post riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS), ak sa potvrdia informácie, že za vojnou v polícii je tajná služba. Uviedol to minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) v relácii V politike v televízii TA3.
„Ak by sa preukázali slová Daniela Lipšica, že za týmto hataním spravodlivosti bola činnosť SIS, treba buchnúť po stole a zobrať tento post hnutiu Sme rodina,“ povedal Matovič a dodal, že by to bolo obrovské zlyhanie SIS a chce veriť, že tomu tak nie je.
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je pravdepodobne sledovaný SIS. Po mimoriadnom rokovaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa zaoberal dianím v bezpečnostných zložkách štátu, to povedal poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí).
Viac k témam: SIS Slovenská informačná služba
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič: Ak sa potvrdia Lipšicove slová o tajnej službe, treba hnutiu Sme rodina odňať post SIS © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Matovič uvažuje o koalícii bez hnutia Sme rodina, ak by Kollár blokoval očistný proces
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít