Pondelok, 27. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Maškarová na začiatku sezóny apeluje na motorkárov, najviac nehôd paradoxne spôsobujú dlhoroční vodiči – VIDEO
Webnoviny 12. marec 2026 151
12.3.2026 (SITA.sk) - Najviac dopravných nehôd na motorkách spôsobujú motorkári, ktorí majú vodičský preukaz viac ako 10 rokov. Upozornila na to na štvrtkovej tlačovej konferencii prezidentka Policajného zboru Jana Maškarová a tým, že najmenej nehôd majú začínajúci motorkári s praxou do jedného roka. Toto podľa Maškarovej naznačuje, že práve dlhoročná prax môže viesť k podceneniu rizika.
"Z hľadiska veku najviac dopravných nehôd spôsobujú vodiči (motocyklov, pozn. SITA) od 30 do 39 rokov a pod nich druhá najvyššia riziková skupina sú vodiči motocyklov vo veku 50 až 59 rokov," zdôraznila Maškarová.
Nehody sa stávajú aj v obciach
Celkovo podľa nej v roku 2025 zomrelo pri nehodách motoriek 25 osôb. "V dvoch prípadoch išlo o spolujazdcov," doplnila policajná prezidentka.
Do začiatku roku 2026 eviduje polícia podľa nej už dve obete nehôd na motorkách. "Nestávajú sa tragické nehody motocyklistov len mimo obce, ale aj v obciach," upozornila Maškarová.
Druhí najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky
Motorkári sú zároveň podľa policajnej prezidentky popri chodcoch druhými najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. "Hlavne preto, že motocykel je malý, často ho prehliadneme v našich spätných zrkadlách," skonštatovala Maškarová.
Samotní motorkári by podľa šéfky polície mali pre vlastnú bezpečnosť dbať na technický stav svojho motocykla a nosiť primerané oblečenie a prilbu. "Určite apelujem na dodržiavanie rýchlosti, na dodržiavanie vzdialenosti, pretože aj tá je jednou z príčin, kedy sa stáva dopravná nehoda," dodala Maškarová.
Viac k témam: Dopravné nehody, Motorkári, policajná prezidentka
Zdroj: SITA.sk - Maškarová na začiatku sezóny apeluje na motorkárov, najviac nehôd paradoxne spôsobujú dlhoroční vodiči – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
Zástupcovia samospráv vyzývajú na úpravu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, súčasný stav považujú za neudržateľný – VIDEO
Do Milujem Slovensko mieria influenceri. Diváci zistia, ako dobre poznajú slovenskú kultúru aj tradície