Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Martin (ne)poznal prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí
Webnoviny 27. september 2021 580
27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Po tom, ako profil na sociálnej sieti s názvom „Martin Fiodor Fidermák“ šíril na internete, že pozná minimálne štyri prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí, navštívila vlastníka profilu polícia, ktorej tieto tvrdenia poprel.
Viac o téme: Koronavírus
Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Profil ďalej tvrdil, že niekto sfalšoval úmrtný list, teda úradnú listinu, aby tak naďalej rástli čísla nakazených a rôzne obmedzenia by tak platili ďalej.
Polícia sa teda možný trestný čin falšovania a pozmeňovania úradnej listiny rozhodla preveriť a majiteľa profilu navštívila. Ten všetko poprel. „Autor príspevku uviedol, že o tom len počul, žiadnymi relevantnými informáciami či dokumentmi, ktoré by toto tvrdenie potvrdzovali nedisponuje a nevie uviesť,“ uzavrela polícia.
Viac k témam: COVID-19, hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Martin (ne)poznal prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zahlasujte za ďalší klimatický projekt s podporou dm, tentoraz v Bratislave
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA