Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) - Bratislavský mestský poslanec Marián Greksa (nezávislý) sa vzdal kandidatúry na post starostu bratislavskej Petržalky.
Ako ďalej informoval agentúru SITA, čísla v prieskumoch nepustia a nechce rozbíjať potrebné hlasy. „Budem kandidovať iba na bratislavského mestského a petržalského miestneho poslanca,“ uviedol v stredu ráno vo svojom stanovisku Greksa.
Deväť kandidátov
O post starostu bratislavskej Petržalky sa tak bude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať deväť kandidátov.
Sú to námestníčka bratislavského primátora Ľudmila Farkašovská (nezávislá) i vicestarosta Petržalky Ján Bučan (nezávislý). Starostami chcú byť aj bratislavskí mestskí poslanci Oliver Kríž (Mladá Petržalka), Elena Pätoprstá (Zmena zdola, demokratická únia Slovenska, OĽaNO) a Ján Hrčka (SaS, Sme rodina - Boris Kollár, KDH, NOVA, OKS).
Šéfkou mestskej časti by chcela byť aj bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy Táňa Kratochvílová (Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia). O kreslo starostu sa budú uchádzať aj aktivista Miroslav Dragun (nezávislý), krajský stranícky šéf Národnej koalície, novinár a občiansky aktivista Tomáš Szmrecsányi a právnik Marián Chmelár (Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko). Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra.
V minulých voľbách vyhral Bajan
Súčasný starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan nebude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať za starostu tejto mestskej časti. Jednou z príčin je starostov zdravotný stav. Uchádzať sa však bude o kreslo bratislavského mestského poslanca.
V komunálnych voľbách v roku 2014 získal Vladimír Bajan 6 382 hlasov, volebná účasť v Petržalke dosiahla 28,35 percenta. V súčasnosti je Bajan petržalským starostom piatykrát a zároveň je aj poslancom bratislavského mestského i bratislavského krajského zastupiteľstva.
Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Marián Greksa
Zdroj: Webnoviny.sk - Marián Greksa sa vzdal kandidatúry na post starostu Petržalky © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO