Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) - Takmer tri štvrtiny ľudí vnímajú pozitívne fakt, že Mečiarove amnestie zrušili. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý urobila od 13. júna do 19. júna agentúra Polis Slovakia pre agentúru SITA.
Prieskum uskutočnili na vzorke 1 208 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Výsledky prieskumu poskytol agentúre SITA Ján Baránek z agentúry Polis Slovakia.
Odporúčame:
Kiska: Zrušenie Mečiarových amnestií je prvý krok, páchateľov hanebného činu treba odsúdiť
Respondenti dostali otázku: "Ústavný súd SR potvrdil aprílové rozhodnutie NR SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi. Ako hodnotíte fakt, že Mečiarove amnestie boli zrušené?"
Rozhodne pozitívne vníma tento fakt 40,3 percenta ľudí, ďalších 34,4 ho vníma skôr pozitívne ako negatívne. Zrušenie Mečiarových amnestií vníma negatívne 13,2 percenta ľudí a 12,1 percenta respondentov sa nevedelo k otázke vyjadriť.
Viac k témam: Mečiarove amnestie, prieskum, Vladimír Mečiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia vnímajú zrušenie Mečiarových amnestií pozitívne © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Opitý vodič ochotne absolvoval dychovú skúšku, nafúkal skoro štyri promile
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera