Štvrtok, 6. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. august 2026): Nízka hladina Dunaja, Trumpov nový helipad, zničený kostol a ranč Zorro
- Po útoku nožnicami zostali štyria zranení, polícia zadržala 44-ročnú ženu pravdepodobne s duševnou poruchou
- Syn zmrazil otca, aby mohol poberať jeho dôchodok
- Päť ton kokaínu a traja zadržaní. Portugalská polícia obsadila loď s kontrabandom na otvorenom mori
- Úrady nariadili evakuáciu rodín s deťmi z Kramatorska, Rusi sú už len 20 kilometrov od okraja mesta
Lucia Ďuriš Nicholsonová opúšťa SaS, strane spôsobila problémy a prehĺbila napätie v koalícii
Webnoviny 11. február 2021 561
11.2.2021 (Webnoviny.sk) - Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa rozhodla odísť zo strany Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti.
Tvrdí, že kauza, ktorú rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nicholsonová na tlačovej konferencii 8. februára povedala, že Slovensko prišlo o miliardu eur z eurofondov.
Nezvládla formu tlačovej konferencie
Europoslankyňa si myslí, že nezvládla formu tlačovej konferencie, a preto vyznela ako frontálny útok na vicepremiérku Veroniku Remišovú (Za ľudí), čo jej je ľúto. Forma je podľa nej často dôležitejšia ako obsah.
„Pýtate sa, prečo som to nemohla riešiť s vicepremiérkou Remišovou. Pre dve veci. Informáciu o nevyužitej miliarde som sa dozvedela až po funuse, keď sa s tým nedalo nič robiť. A po druhé, žiaľ, v tejto koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu," podotkla.
Priznanie politickej zodpovednosti
Nicholsonová verí, že jej voliči pochopia, že za odchodom zo strany nie je zbabelosť, „ale že ide o priznanie si politickej zodpovednosti a o novej politickej kultúre nielen rozprávať, ale tak aj konať".
Zdroj: Webnoviny.sk - Lucia Ďuriš Nicholsonová opúšťa SaS, strane spôsobila problémy a prehĺbila napätie v koalícii © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovensko má problémy s eurofondami na regionálny rozvoj, ZMOS informovalo Európsku komisiuNasledujúci článok
Pošta vydáva známku k 100. výročiu vysvätenia prvých slovenských biskupov
Trump odložil „najväčší útok od druhej svetovej vojny“, USA a Irán údajne obnovia rokovania
Washington dúfa v dohodu o otvorení Hormuzského prielivu už v najbližších hodinách
Maďarsko zatiaľ nemusí úplne odstaviť jadrovú elektráreň Paks, vyhlásil Magyar