Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Linhart sa obul do Mikulca, že nie je schopný viesť ministerstvo vnútra a svoju rolu nezvládol
20.9.2022 (Webnoviny.sk) - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) nie je schopný viesť svoj rezort, tvrdí poslanec NR SR Patrick Linhart, ktorý kandidoval za hnutie Sme rodina. Je to podľa neho dôvod, prečo hlasoval za Mikulcovo odvolanie a má v úmysle apelovať na premiéra za Mikulcov odchod.
Poslanec Linhart to uviedol vo vyhlásení k hlasovaniu o Mikulcovom odvolávaní. Doplnil, že podpora od štyridsiatich ôsmich poslancov je pre Mikulca nastavením zrkadla.
Podpora rozumných návrhov
Poslanec Linhart tvrdí, že za Mikulcovo odvolanie chcel hlasovať už pred viac než rokom, no vtedy mu v tom bránila koaličná zmluva. Zmluvu musel "vypovedať", aby za odvolanie šéfa rezortu vnútra hlasovať mohol. Ako člen koalície nekončí, ostáva členom klubu Sme rodina.
Dodal, že z koalície neuteká a bude podporovať všetky rozumné návrhy, či už prídu od opozície alebo koalície. Podľa Linharta Mikulec určite nejaké výsledky má, avšak tvrdí, že minister vnútra svoju rolu nezvládol.
Potrestanie podvodníkov
Poslanec Linhart je presvedčený, že aj vďaka Mikulcovej neschopnosti pri vedení rezortu vnútra nemôže naplniť jeden zo svojich predvolebných sľubov, a to potrestanie podvodníkov v potravinárstve i zlodejov v projektoch bývalého vedenia ministerstva pôdohospodárstva.
Podľa neho boli jeho oznámenia zmarené, prípadne nevyšetrené. Linhart naznačil, že má indície naznačujúce, že v polícii jestvujú skupiny, ktoré maria vyšetrovanie a chránia podvodníkov a zároveň šikanujú tých, ktorí na podvody upozorňujú. Mikulec podľa neho dosiaľ tieto informácie nepreveril, hoci na to mal priestor.
Viac k témam: Odvolávanie Mikulca
Zdroj: Webnoviny.sk - Linhart sa obul do Mikulca, že nie je schopný viesť ministerstvo vnútra a svoju rolu nezvládol © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Granty v tomto roku nemôže získať hocikto, podľa odborníka sú však na stole stovky miliónov eur