Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu s Rusmi, dotkne sa dvoch typov vrtuľníkov
Webnoviny 12. november 2020 538
12.11.2020 (Webnoviny.sk) - Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu o poskytovaní služieb pre konštrukčno-technologickú podporu generálnych opráv vrtuľníkov typu Mi-8 a Mi-17. Zmluvu medzi spoločnosťou JSC Russian Helicopters a Leteckými opravovňami Trenčín, jej generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Ľubomírom Galkom podpísali 6. novembra v Moskve.
Na podpisovaní sa zúčastnili aj zástupcovia organizácií JSC Rosoboronexport, Federal Service of Military-Technical Cooperation, štátnej korporácie Rostec a veľvyslanectva Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
Uzavretiu finálneho kontraktu predchádzala takmer dvojmesačná komunikácia a niekoľko osobných rokovaní na Slovensku aj v Rusku.
„Máme záujem o úplne inú kvalitu spolupráce s ruskou stranou, než ako tomu bolo doteraz. Či už vypustením rôznych medzičlánkov pri obstarávaní náhradných dielov alebo preverovaní ich originality, ktoré častokrát v minulosti len komplikovali a predražovali obchodné vzťahy, ale napríklad aj oveľa transparentnejšou komunikáciou a čistými vzťahmi. A aj o tomto sme veľmi otvorene informovali našich partnerov z Ruska“, zhodnotil priebeh a výsledok rokovaní Galko.
Viac k témam: Letecké opravovne Trenčín
Zdroj: Webnoviny.sk - Letecké opravovne Trenčín uzavreli zmluvu s Rusmi, dotkne sa dvoch typov vrtuľníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
111 let na trhu!
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO