Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
15.7.2019 (Webnoviny.sk) - Matku, ktorá minulý týždeň jazdila po Trnave s dvoma malými deťmi v aute opitá, uznal Okresný súd v Trnave za vinnú z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Za volant si nesadne tri roky
Trestným rozkazom jej uložil trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu v trvaní dva roky.
Zároveň jej uložil zákaz viesť motorové vozidlo každého druhu na tri roky. Trestný rozkaz je podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej právoplatný.
V aute viezla dve malé deti
Opitú 30-ročnú vodičku zadržali vo štvrtok podvečer policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave. V dychu jej namerali 1,5 promile alkoholu.
Lenke z Trnavy zadržali vodičský preukaz, ďalšiu jazdu jej zakázali a predviedli ju na policajnú stanicu. V aute mala deti vo veku štyri a šesť rokov, tie odovzdali policajti starej mame.
Informáciu o žene, ktorá bezdôvodne jazdila po parkovisku na Rybníkovej ulici a mala byť pod vplyvom alkoholu, dostalo operačné stredisko polície. Vzápätí boli o vodičke informované všetky policajné hliadky v Trnave. Vozidlo VW Golf krátko nato zastavili na Bučianskej ulici.
Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk - Lenka si za volant nesadne tri roky, opitá viezla v aute dve malé deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Poliak skončil v policajnej cele, mal pri sebe vrecko s marihuanou aj amfetamínomNasledujúci článok
Foto: Z rieky Nitra vylovili ďalšiu zbraň, muž ju našiel pomocou magnetu
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí