Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Lehota na podávanie volebných žalôb sa skončila, prišlo ich vyše 60
Webnoviny 10. november 2022 502
10.11.2022 (Webnoviny.sk) - Lehota na na podávanie volebných žalôb sa skončila. Najvyšší správny súd SR ich k dnešnému dňu eviduje vyše 60. Počet volebných žalôb ešte nie je konečný, keďže súd bude v najbližších dňoch prijímať ešte tie, ktoré žalobcovia odoslali v stredu 9. novembra, teda tzv. „došlú poštu“. Konečný počet volebných žalôb vrátane zoznamu žalobcov zverejní Najvyšší správny súd SR začiatkom budúceho týždňa.
Do stredajšej polnoci eviduje súd 61 volebných žalôb, ktoré sa týkajú volieb do orgánov samosprávy obcí a jednu žalobu týkajúcu sa volieb do orgánov samosprávnych krajov. Žalobcovia si to nechávali na poslednú chvíľu, najviac žalôb prišlo do podateľne súdu v stredu 9. novembra.
„Najvyšší správny súd SR prichádzajúce žaloby zapisuje do elektronickej podateľne, v rámci ktorej sa metódou náhodného výberu prideľujú sudcom vo volebných senátoch,“ informoval hovorca súdu Michal Hajtol.
Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, volebné žaloby
Zdroj: Webnoviny.sk - Lehota na podávanie volebných žalôb sa skončila, prišlo ich vyše 60 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile