Nedeľa, 26. júl 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (25. júl 2026): Futbal Trnava – Skalica, lesný požiar, Putin v leteckom závode a Tour de France
- Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže
- Z francúzskeho múzea ukradli 2 500 rokov starý zlatý keltský náhrdelník
- Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
- Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Kybernetická bezpečnosť sa týka aj zdravotníctva. Konferencia Atosu poradí, ako sa brániť
Webnoviny 30. máj 2022 624
30.5.2022 (Webnoviny.sk) - Kybernetická bezpečnosť v zdravotníctve bude hlavnou témou konferencie, ktorú organizuje spoločnosť Atos 9. – 10. júna 2022 v brnianskom OREA Congress Hoteli Brno. Prvý deň sa bude venovať témam z pohľadu vrcholového manažmentu nemocníc, druhý deň sa zameria na manažérov kybernetickej bezpečnosti. Jednotlivé prednášky, diskusie a ukážky poskytnú aj rady, ako vhodne využiť dostupné fondy z Európskej únie.
"Kybernetická bezpečnosť je veľmi aktuálna téma, v prípade nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení ju však treba brať snáď ešte vážnejšie ako kdekoľvek inde. Ide totiž o ľudské životy, ktoré môžu byť v ohrození. Útokom sa v regióne Česka a Slovenska v ostatnom čase nevyhlo viacero nemocníc, ide o reálny problém, ktorý treba riešiť rýchlo a celistvo," hovorí Jan Váša, špecialista na kybernetickú bezpečnosť a jeden z organizátorov konferencie zo spoločnosti Atos IT Solutions and Services.
Cieľom konferencie je vzdelávať zástupcov vrcholového manažmentu a odborníkov na kybernetickú bezpečnosť v nemocniciach. Prvej menovanej skupine bude venovaný predovšetkým program 9. júna, druhá skupina si príde na svoje v priebehu 10. júna. Zástupcovia oboch skupín sa však môžu zúčastniť na oboch dňoch konferencie. Vstup je bezplatný, zúčastnení si hradia len prípadné ubytovanie.
Od klimatizácie po tie najzložitejšie prístroje
Cieľom konferencie je predstaviť kybernetickú bezpečnosť ako komplexnú problematiku, ktorú treba riešiť v rámci celého ekosystému od klimatizácie po tie najzložitejšie zdravotnícke prístroje. Účastníci sa dozvedia informácie o rôznych bezpečnostných riešeniach a scenároch ochrany alebo tipy odborníkov. "Zo skúseností vieme, že nákupy riešení kybernetickej bezpečnosti v minulosti v nemocniciach prebiehali pomerne impulzívne. Radi by sme ukázali cesty, ako to napraviť," vysvetľuje Jan Váša.
Účastníci môžu očakávať aj prípadové štúdie reálnych situácií napadnutých nemocníc, ktoré ochromil kybernetický útok. "Následky kyberútoku sa často pripisujú len IT oddeleniu nemocnice, čo je však vo väčšine prípadov chybná úvaha. Vždy je potrebná najmä podpora z vedenia nemocnice, čo chceme konferenciou aj zdôrazniť," dodáva Jan Váša z Atosu.
Dátum konania: 9. – 10. júna 2022, obidva dni 9:00-13:00
Miesto: OREA Congress Hotel Brno
Program konferencie a registráciu nájdete na webovej stránke:
https://atos.net/sk/lp/kyberneticka-bezpecnost-v-zdravotnictve-sk
Informačný servis
Viac k témam: Konferencia, Kybernetická bezpečnosť, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Kybernetická bezpečnosť sa týka aj zdravotníctva. Konferencia Atosu poradí, ako sa brániť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Washington bude znovu peniť. Európske pokuty pre Google dosiahli miliardu dolárov
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia