Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Kubiš oznámil, koho bude voliť v prezidentských voľbách. Slovákom však nechce radiť
3.4.2024 (SITA.sk) - Neúspešný kandidát za prezidenta Ján Kubiš bude v druhom kole prezidentských volieb voliť predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD).
Uviedol to pre verejnoprávne médium RTVS s tým, že voličom nechce radiť, koho majú ísť voliť. Súčasne ich však vyzval, aby v sobotu voliť prišli. Kubiš získal v prvom kole volieb celkovo 2,03 percenta hlasov.
Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
S Kubišom sa po voľbách osobne stretli Pellegrini aj jeho náprotivok občiansky kandidát Ivan Korčok, ktorý informoval, že Kubiš nedá odporúčanie svojim voličom ani pre jedného kandidáta v druhom kole.
„Utvrdil som sa, že s oboma sa v mnohých názoroch zhodujem, v niektorých ani nie, a to aj v pre mňa zásadných záležitostiach. Oboch kandidátov som informoval, že svojich voličov budem vyzývať k účasti na druhom kole volieb, ale rozhodnutie, koho voliť ponechám na nich. Sám sa voľby plánujem zúčastniť, ale rozhodnutie o tom, koho budem voliť ovplyvnia aj ich doterajšie postoje, aj vedenie kampane nimi a ich prívržencami," napísal Kubiš na sociálnej sieti.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)
Viac k témam: Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Kubiš oznámil, koho bude voliť v prezidentských voľbách. Slovákom však nechce radiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky