Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pri útoku dronov na nákladné lode v Azovskom mori zahynuli piati Azerbajdžanci
- Námorný dron explodoval v prístave Konstanca na pobreží Čierneho mora
- Arménsko sa podľa Lexmann nachádza na križovatke. Voľby rozhodnú, či sa krajina prikloní k Európskej únii alebo k Rusku
- Trump chce pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone vybudovať vlastnú promenádu
- Spojené štáty rušia dohody s Nemeckom o Tomahawkoch, tvrdia nemenované zdroje
Kto sa zaručil za dvojmiliónový úver Hlasu? Heger chce od Pellegriniho počuť odpoveď
Webnoviny 9. august 2023 630
9.8.2023 (SITA.sk) - Predseda Demokratov Eduard Heger vyzýva šéfa Hlasu-SD Petra Pellegriniho, aby jasne povedal, kto sa zaručil za dvojmiliónový úver jeho strany. Úver v tejto výške si Hlas-SD zobral na svoju volebnú kampaň.
Niekto sa musel zaručiť majetkom
„Pán Pellegrini, všetci dobre vieme, že banka vám nedá úver na základe vašich preferencií v prieskumoch. Ak si politická strana chce zobrať úver z banky, musí sa niekto zaručiť svojim majetkom, a to vo výške minimálne daného úveru,“ uviedol Heger.
Ako ďalej dodal, je férové a poctivé povedať občanom, kto sa zaručil za dvojmiliónový úver a hlavne, čo za to bude chcieť po voľbách.
Heger sa má pozrieť na svoju stranu
Strana Hlas-SD reagovala tým, že vyzvala Hegera, aby sa v prvom rade ospravedlnil Slovensku za katastrofu, do ktorej ho spolu s Igorom Matovičom zavliekli.
„V druhom rade nech podrobne vysvetlí slovenským občanom, odkiaľ jeho nová politická strana zobrala mesiac po svojom vzniku obrovské peniaze na bilbordovú kampaň, ktorou oblepila celé Slovensko. Potom nech sa pozrie na to, ako jeho materská strana OĽaNO naložila s 30 miliónmi eur, ktoré za 12 rokov dostala priamo od slovenských daňových poplatníkov,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Macíková a dodala, že keď bude mať všetky tieto úlohy splnené, potom môže komentovať financovanie Hlasu. To je podľa jej slov absolútne transparentné a v poriadku.
Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Demokrati, Predseda strany Hlas-SD, Volebná kampaň
Zdroj: SITA.sk - Kto sa zaručil za dvojmiliónový úver Hlasu? Heger chce od Pellegriniho počuť odpoveď © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
OSN varuje pred návratom El Niňa a rastúcim rizikom extrémneho počasia