Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Kriminalisti zo Žiliny zadržali muža, ktorý sa vyhrážal katastrofickým scenárom so zabitím rukojemníkov
Webnoviny 6. február 2025 346
6.2.2025 (SITA.sk) - Kriminalisti zo Žiliny zadržali muža, ktorý sa v stredu ráno na linke tiesňového volania 158 vyhrážal katastrofickým scenárom s následkom úmrtia rukojemníkov.
Polícia na základe telefonátu ihneď prijala potrebné opatrenia a vykonala úkony s cieľom nájdenia volajúceho. Počas preverovania výhražného telefonátu zistila, že hovor bol uskutočnený z jednej z prevádzok obchodného centra v Žiline. Po analýze kamerových záznamov a získaní informácií od svedkov bola podozrivá osoba identifikovaná.
Ako informovala hovorkyňa žilinskej krajskej polície Zuzana Šefčíková, na základe osobnej znalosti sa v krátkom čase príslušníkom odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline podarilo podozrivého muža obmedziť na osobnej slobode.
„35-ročný muž svojím konaním spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva, žilinský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu šírenia poplašnej správy," dodala Šefčíková.
Viac k témam: šírenie poplašnej správy, Trestné stíhanie, Vyhrážanie, žilinská polícia
Zdroj: SITA.sk - Kriminalisti zo Žiliny zadržali muža, ktorý sa vyhrážal katastrofickým scenárom so zabitím rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile