Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Košický župan Trnka do väzby nejde, súd rozhodoval aj o podnikateľovi Redayovi
19.2.2023 (SITA.sk) - Sudca Špecializovaného trestného súdu neposlal do väzby košického župana Rastislava Trnku. Prokurátor však podal voči rozhodnutiu sťažnosť a tak o celej veci bude ešte rozhodovať Najvyšší súd SR. Podnikateľ Richard Reday, ktorého tiež zadržali v rámci akcie Valentín, do väzby naopak putuje.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Valentín zadržala celkovo sedem osôb a päť z nich obvinila. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšič potvrdil, že obvinenia zadržaných osôb sa týkajú kauzy nákupu teplomerov. Zo zoznamu obvinených je pravdepodobné, že to platí aj pre kauzu sypačov
Viac k témam: Akcia Valentín, Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK), Väzba
Zdroj: SITA.sk - Košický župan Trnka do väzby nejde, súd rozhodoval aj o podnikateľovi Redayovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení Utorok, 17:25
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka Utorok, 20:16 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk