Piatok, 24. júl 2026
Mimoriadne správy
- Rozsiahle lesné požiare v západnej Európe prinútili desaťtisíce ľudí opustiť svoje domovy a kempy – FOTO
- Ukrajinské drony zasiahli sklad pri Petrohrade, po útoku vypukol požiar
- E-shopy čaká veľká zmena, v EÚ čoskoro začne platiť nové nariadenie o balení tovaru
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
Košickí hasiči vyhlásili zvýšené nebezpečenstvo požiarov, upozorňujú na povinnosť dodržiavať zásady
Webnoviny 31. júl 2018 838
KOŠICE 31. júla (WebNoviny.sk) – Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Košiciach dnes opäť vyhlásilo zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru na pozemkoch s porastom, a na lesných pozemkoch v územnom obvode okresov Košice I až IV a Košice – okolie.
Vyhlásenie nadobúda platnosť od 1. augusta od 6:00 do odvolania. Informoval o tom Miroslav Sambor z košického magistrátu. V tomto roku ide už o druhé vyhlásenie zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na pozemkoch s porastom, a na lesných pozemkoch. Po prvý raz ho hasiči vyhlásili 15. júna a odvolali po dvoch týždňoch, 29. júna.
Zásady protipožiarnej bezpečnosti
V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.
Odporúčame:
V Centre sociálnych služieb v Likavke horelo, zasahovali hasiči a požiar si vyžiadal smrť muža
Fyzickým i právnickým osobám sa v zmysle zákona o ochrane pred požiarmi a vyhlášky o požiarnej prevencii zakazuje na pozemkoch s porastom a lesných pozemkoch fajčiť a používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru.
Zároveň zákon zakazuje vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, zakladať oheň v priestoroch, alebo na miestach, kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia, spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.
Hliadkovacia činnosť v lesoch
Vlastníci, správcovia, užívatelia alebo obhospodarovatelia lesov a lesných pozemkov sú v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom povinní: zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, predovšetkým v dňoch pracovného pokoja a v mimopracovnom čase, podľa vypracovaného časového harmonogramu.
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach obvykle vyhlasuje „čas so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru" v územnom obvode okresov Košice I až IV a Košice - okolie vzhľadom na zvýšený počet požiarov, a vhodné prírodné podmienky pre vznik a šírenie požiaru v prírodnom prostredí.
Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Košickí hasiči vyhlásili zvýšené nebezpečenstvo požiarov, upozorňujú na povinnosť dodržiavať zásady © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou