Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Korčok ocenil úspešných Slovákov pôsobiacich v zahraničí, s medailou odišiel aj exminister Kukan
Webnoviny 27. august 2021 694
27.8.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyššie vyznamenanie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR), teda medailu za zásluhy o slovenskú diplomaciu, prevzal bývalý minister zahraničia Eduard Kukan.
Na slávnostnom podujatí vo štvrtok 26. augusta mu ju v Palugayovom paláci udelil minister zahraničia Ivan Korčok (nom. SaS).
Kukanov významný prínos
Kukan vyznamenanie dostal za svoj významný prínos pre slovenskú diplomaciu, budovanie profesionálnej slovenskej zahraničnej služby a za reprezentáciu Slovenska v Organizácii Spojených národov či v Európskom parlamente.
„Je potrebné pamätať si, že príbeh Slovenska mohol byť výrazne odlišný, ak by naša krajina neurobila zásadné rozhodnutie a nenastúpila na úspešnú integračnú cestu koncom 90. rokov. Práve minister Kukan bol pri zásadných rozhodnutiach, ktoré umožnili náš vstup do EÚ a NATO,“ povedal Korčok. Doplnil, že tieto organizácie v súčasnosti tvoria základné piliere zahraničnej politiky a garantujú bezpečnosť a prosperitu Slovenska.
Ďalší ocenení
Šéf slovenskej diplomacie udelil ocenenie Vyslanec dobrej vôle opernej dive a sopranistke Edite Gruberovej, hoteliérovi a prezidentovi siete hotelov Henrymu Kallanovi a vedcovi a univerzitnému profesorovi ekonómie Ľubošovi Pástorovi.
Ocenenie Vyslanec dobrej vôle je určené úspešným Slovenkám a Slovákom, ktorí pôsobia v zahraničí a svojou prácou reprezentujú Slovensko.
Potreba pripomínania úšpešných Slovákov
Podľa Korčoka je tu doba, v ktorej je "kultivovaný názor odborníkov prekričaný hlasno tlmočenými pocitmi a odbornosť a úspech nie sú vždy predmetom ocenenia".
„Osobne mi preto veľmi záleží na tom, aby rezort diplomacie myslel na ľudí, ktorí nám robia dobré meno v zahraničí a sú špičkami vo svojej oblasti. Ako spoločnosť si potrebujeme pripomínať úspešné príbehy Slovákov pôsobiacich doma aj v zahraničí a ich talent aj oceniť,“ uzavrel minister.
Viac k témam: medaila, ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Korčok ocenil úspešných Slovákov pôsobiacich v zahraničí, s medailou odišiel aj exminister Kukan © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rozhovor s Michaelom Zobelom, vrchným riaditeľom spoločnosti Saltigo
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete