Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Korčok kritizoval predsedu parlamentu za let na míting, Pellegrini mu vytkol organizovanie protestov a označil ho za trápneho
Webnoviny 28. marec 2024 543
28.3.2024 (SITA.sk) - Peter Pellegrini chce byť ľudový prezident, ale po Slovensku sa presúva lietadlom. Povedal to vo štvrtok prezidentský kandidát Ivan Korčok v televíznej diskusii na RTVS 24 a kritizoval to, že cestoval súkromným lietadlom na míting do Kráľovského Chlmca.
Zároveň sa Pellegriniho spýtal, či vie, koľko stojí lístok na vlak. Pellegrini mu na to povedal, že je trápny.
Do parlamentu sa nedostal sám
Peter Pellegrini si nemyslí, že by zneužíval svoj post predsedu parlamentu na to, aby si robil predvolebnú kampaň.
Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
„Ja som sa do parlamentu nedostal sám, mňa tam zvolili občania a ja si musím vykonávať prácu z pozície predsedu parlamentu," povedal.
Korčok povedal, že pokračuje v kampani v regiónoch a chce byť nezávislým prezidentom, ktorý môže konať bez príkazov a spájať. Pellegrini na to reagoval, že si nemyslí, že sa dá spájať ľudí organizovaním protestov.
Protesty na Slovensku
„Je to podľa neho ešte väčšie rozpolčovanie spoločnosti,“ povedal Pellegrini. Dodal, že on osobne prešiel za posledné dva roky celé Slovensko trikrát.
Jeho súper Korčok zdôraznil, že protesty neorganizuje, tie sú podľa neho preto, že ľudia si neželajú, aby Slovensko malo prezidenta, ktorý nebude len predĺženou rukou vlády.
„Je tam strašne veľa ľudí, ktorí sú sklamaní z toho, čo ste urobili od volieb,“ uviedol. Podľa neho sa ľudia pýtajú, prečo Pellegrini uteká z koalície schovať sa na reprezentatívne miesto.
Nebude prezidentom konfliktu
Dodal, že určite nebude prezidentom konfliktu, ako to tvrdí Peter Pellegrini a podporili ho okrem rôznych regiónov aj politici naprieč politickým spektrom napriek tomu, čo mu je podsúvané.
„Na svoju tézu pokoja ste nejako zabudli a vymenili ste ju za strach, nenávisť, a to, čo ľudí stále vedie na barikády,“ dodal.
Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Korčok kritizoval predsedu parlamentu za let na míting, Pellegrini mu vytkol organizovanie protestov a označil ho za trápneho © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO