Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Kollár požiadal Pellegriniho, aby z postu podpredsedu parlamentu odstúpil neskôr
30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) v stredu požiadal lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, aby pre riadne zabezpečenie chodu NR SR odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu až pred jeho najbližšou schôdzou. V tlačovej správe o tom informovala Michaela Jurcová z Kancelárie NR SR.
Kollár uviedol, že registruje rozhodnutie Pellegriniho abdikovať na post podpredsedu NR SR k 30. septembru 2020. „V tomto náročnom čase pandémie koronavírusu je však mojou snahou i zodpovednosťou, aby parlament plnil všetky svoje zákonné i protokolárne povinnosti a jeho najvyšší predstavitelia boli plne zastupiteľní,“ skonštatoval Kollár.
Preto Pellegriniho požiadal, aby vo funkcii predsedu zotrval až do dňa pred začatím najbližšej schôdze NR SR, kedy by mal byť zvolený jeho nástupca.
Pellegrini predsedovi parlamentu oznámil, že jeho návrh akceptuje a bude až do 19. októbra plniť všetky povinnosť podpredsedu NR SR.
Viac k témam: Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár požiadal Pellegriniho, aby z postu podpredsedu parlamentu odstúpil neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO