Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra
Webnoviny 26. október 2020 537
26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Je na rozhodnutí chránenej osoby, koho bude viezť so sebou v aute. Na dnešnom brífingu to uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v súvislosti s medializovanými informáciami o tom, že v aute, ktoré havarovalo s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), sa údajne nachádzala aj bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová. Mikulec uviedol, že jej prítomnosť vo vozidle počas zákazu vychádzania prešetria.
„To, či pán Kollár riešil nejaké pracovné veci alebo neriešil, vám neviem povedať,“ uviedol Mikulec. „Ťažko sa mi reaguje, či to bolo správne, či nie, budem sa na to pýtať,“ doplnil šéf rezortu vnútra.
Predseda parlamentu Boris Kollár mal v sobotu 24. októbra dopravnú nehodu. Riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová v nedeľu 25. októbra informovala, že Kollár sa nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch, je v stabilizovanom stave a pri vedomí. Zlomený má druhý krčný stavec, odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, dopravná nehoda, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Niektoré samosprávy v Banskobystrickom kraji pre koronavírus zatvárajú mestské úrady
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina