Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
- Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar otáča kormidlo od Moskvy smerom k susedom a Európe
Kolíkovej prestup rozdúchal medzi partnermi oheň, ale Zemanová na otváranie koaličnej zmluvy nevidí dôvod
Webnoviny 12. september 2021 725
12.9.2021 (Webnoviny.sk) - Aj po prestupe ministerky spravodlivosti Mária Kolíkovej a niekoľkých poslancov zo strany Za ľudí do SaS má vládna koalícia v parlamente 92 poslancov a tí podporujú programové vyhlásenie vlády a premiéra Eduarda Hegera. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to povedala šéfka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová. Zároveň uviedla, že prestup nie je dôvod na to, aby sa otvárala koaličná zmluva.
„Treba sa ale pozrieť na politickú realitu," povedala Zemanová s tým, že lídri koaličných strán by si mali sadnúť a túto novú politickú realitu „pretaviť" do skutočnosti. Podľa poslankyne strany Za ľudí Miriam Šutekovej nie je odchod poslancov zo strany nič neštandardné. „Musíme sa všetci s touto situáciou vysporiadať," povedala.
Podľa opozičného poslanca Mariána Kéryho (Smer-SD) nemá Kolíková žiadne morálne právo, aby naďalej viedla ministerstvo spravodlivosti. Pripomenul pritom právoplatné odsúdenie jej nevlastnej sestry za podvod. „Ministerka Kolíková by nemala už ani deň ostať na pozícii ministerky spravodlivosti," zdôraznil Kéry.
Poslanec Matúš Šútaj Eštok (Hlas-SD) pripomenul, že o Kolíkovej líder hnutia OĽanO Igor Matovič povedal, že spáchala podvod a jeho nepresvedčila. „To nehovoríme my, to Igor Matovič hovorí, že „Mária, ty si ten podvod spáchala a mňa si nepresvedčila", " dodal Eštok.
Viac k témam: koalícia, koaličná kríza, koaličná zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíkovej prestup rozdúchal medzi partnermi oheň, ale Zemanová na otváranie koaličnej zmluvy nevidí dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO