Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pellegrini v Taliansku podpísal viaceré memorandá, Slovensko chce posilniť vedu, biznis aj letecké spojenia – VIDEO, FOTO
- Nový maďarský premiér Magyar vyzval na jednotu všetkých Maďarov doma aj za hranicami
- Milióny Nemcov zisťujú pravdu o svojich rodinách. Nový archív odhalil tajomstvá z čias Hitlera
- Ruské útoky zabili na Ukrajine troch civilistov, medzi zranenými sú aj deti
- Kým Srbsko zaostáva, Čierna Hora sa stala hlavným favoritom na vstup do EÚ
Kolíková: Podmieňovať čerpanie eurofondov dodržiavaním zásad právneho štátu je správne
Webnoviny 16. december 2021 573
16.12.2021 (Webnoviny.sk) - Podmieňovanie čerpania európskych fondov členskými štátmi dodržiavaním zásad právneho štátu je podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (nom. SaS) správny prístup.
Uviedla to vo štvrtok v rámci diskusie na tému „Je európsky právny poriadok v ohrození?“ organizovanej v rámci Konferencie o budúcnosti Európy. „Peniaze bolia, takže ja si myslím, že to nariadenie o kondicionalite je dobrá cesta," povedala Kolíková.
Podľa ministerky existujú v rámci Európskej únie pravidlá, ktoré musia byť rešpektované. „A keď sa javí, že nie sú, tak kus toho koláča teraz nedávame, lebo nie je isté, či sa uberáme spoločným smerom," skonštatovala Kolíková. Súčasne však podľa nej platí, že veľmi dôležitý je aj vzájomný dialóg. „Určite nie je dobré, aby sme sa teraz zatvorili úprimnej diskusii, prečo sa niekto má potrebu viac vyhraniť," uviedla.
Ministerka zároveň zdôraznila, že nie je dobrou cestou, keď Maďarsko a Poľsko argumentujú, že u nich má právny štát pod vplyvom histórie a ďalších faktorov inú definíciu. „Toto určite nie je dobrá úvaha," skonštatovala Kolíková s tým,že princípy právneho štátu sú len jedny. „To, prečo sme sa dali dokopy, je, že sme uverili, že nás niečo spoločné spája," dodala ministerka.
Viac k témam: Minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková: Podmieňovať čerpanie eurofondov dodržiavaním zásad právneho štátu je správne © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov