Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Poslanec Peter Kresák (Most-Híd) uviedol, že verejný funkcionár nesmie používať svoje meno či podobizeň a nesmie aktívne konať v prospech nejakej značky a propagovať ju. Podľa neho Kiska aktívne nekonal.BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) - Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií neprijal uznesenie a nezačal konanie voči prezidentovi Andrejovi Kiskovi.
"Predmetom podnetu bolo, či daný verejný funkcionár neposkytol svoju podobizeň na reklamu v rámci videa. Keďže výbor neprijal uznesenie, tak o tom nebudeme ani rozhodovať," vysvetlil predseda výboru Martin Poliačik (SaS) s tým, že hoci podľa neho ústavný zákon porušený nebol, konanie mal výbor otvoriť. "Neviem si predstaviť dokazovanie úmyslu robiť reklamu firme zo strany prezidenta. Mali sme sa na tomto zhodnúť a mali sme prijať nejaký výklad zákona, na základe ktorého by sme v budúcich konaniach mohli postupovať," dodal Poliačik.
Podnet na začatie konania podal na výbor aktivista Martin Daňo. Išlo o video, v ktorom bol prezident, zverejnené na stránke istej firmy. Zároveň odkaz na toto video použil prezident na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti.
Podpredseda výboru Juraj Blanár (Smer-SD) sa vyjadril, že podnet je podnetom na to, aby pri novele ústavného zákona mali na zreteli aj takéto konanie politikov. "Mali by sme sa zamerať aj na to, čo je konanie politika v prospech danej firmy. Aj politik má mať priestor na to, aby mohol byť s niekým spriaznený," povedal Blanár. Poslanec Peter Kresák (Most-Híd) uviedol, že verejný funkcionár nesmie používať svoje meno či podobizeň a nesmie aktívne konať v prospech nejakej značky a propagovať ju. Podľa neho Kiska aktívne nekonal.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Užívatelia Facebooku by dali najviac hlasov SaSNasledujúci článok
Foto: Dvoch chodcov zrazili autá na priechodoch
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky