Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
K nehode Danka sa už vyjadrila aj polícia. Prečo nemohli vykonať dychovú skúšku?
12.1.2024 (SITA.sk) - Keďže sa podpredseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko v čase príchodu polície na miesto nehody, pri ktorej narazil do semaforu, nenachádzal, policajti s ním nemohli vykonať dychovú skúšku. Vyplýva to zo stanoviska polície k dopravnému incidentu, ktorý sa stal vo štvrtok krátko pred 23:30 v križovatke ulíc Saratovská – Repašského v Bratislave.
„Po príchode hliadky dopravnej polície sa vodič ani motorové vozidlo na mieste nenachádzali. Z uvedeného dôvodu nebolo v čase príchodu hliadky polície na miesto zrejmé, kto bol jej účastníkom a rovnako nemohlo dôjsť ani k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vodiča,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.
Doplnil, že objasňovaním presných príčin, ako aj okolností, za ktorých k nárazu auta do stĺpu svetelnej dopravnej signalizácie pre chodcov došlo, sa v súčasnosti zaoberajú policajti odboru dopravných nehôd Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.
Viac k témam: Dopravná nehoda, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk - K nehode Danka sa už vyjadrila aj polícia. Prečo nemohli vykonať dychovú skúšku? © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO