Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Jankovská sa podľa Bugára a Sulíka nemala stať štátnou tajomníčkou, mala by byť postavená pred súd
Webnoviny 6. október 2019 573
6.10.2019 (Webnoviny.sk) - Monika Jankovská sa ako nominantka strany Smer-SD nemala stať ani štátnou tajomníčkou.
Zhodli sa na tom v relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom líder strany Most-Híd Béla Bugár a predseda strany SaS Richard Sulík.
Politici diskutovali najmä o údajnej komunikácii z aplikácie Threema, medzi bývalou štátnou tajomníčkou Jankovskou a Marianom K. „Ak je to pravda, čo sa tam objavuje v tých správach, je to strašné,“ povedal Bugár. Podľa jeho slov bude razantne postupovať v rámci svojich kompetencií aj minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).
„Máme nového prezidenta Policajného zboru a vo viacerých veciach sa začalo okamžite konať. V rámci zákona robíme podľa mňa maximum. Rieši to aj minister spravodlivosti Gál,“ uviedol Bugár. Podľa Sulíka má Jankovská skončiť pred súdom. „Ak budú všetci kompetentní robiť to, čo majú, súdnictvo sa dá očistiť. Pani Jankovská by mala byť postavená pred súd a veľmi rýchlo,“ povedal Sulík.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská sa podľa Bugára a Sulíka nemala stať štátnou tajomníčkou, mala by byť postavená pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická