Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Investovanie do kryptomien skončilo podvodom, žena prišla o takmer 20-tisíc eur
Webnoviny 8. august 2024 535
8.8.2024 (SITA.sk) - Polícia v Bratislave vyšetruje podvod, pri ktorom žena prišla o tisíce eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, poškodenú kontaktoval neznámy páchateľ s ponukou investovania do kryptomien, ktorá jej mala priniesť jednoduchý zárobok.
Prostredníctvom mailovej komunikácie podvodník ženu inštruoval, aby si stiahla aplikáciu, cez ktorú mala investovanie uskutočniť. Cez aplikáciu vykonala poškodená sedem transakcií v celkovej hodnote 19 100 eur.
„Pri následnom žiadaní o investované peniaze, sa neznámy páchateľ odmlčal," uvádza policajná hovorkyňa. Polícia upozorňuje občanov, aby si do svojich telefónov nesťahovali neoverené aplikácie a neposkytovali údaje zo svojej platobnej karty ani heslá do internetbankingu.
Viac k témam: Kryptomeny, Podvod
Zdroj: SITA.sk - Investovanie do kryptomien skončilo podvodom, žena prišla o takmer 20-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete