Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video)

 Webnoviny  20. november 2023  72  
Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video)

20.11.2023 (SITA.sk) - Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov. Zmeny by sa mali týkať tlačiva o pobyte, ktoré obdržia cudzinci po príchode na Slovensko.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)


Ako ďalej pripomenul na dnešnej tlačovej besede poslanec a bývalý minister vnútra Roman Mikulec (hnutie Slovensko), tlačivo sa začalo cudzincom vydávať ešte počas predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD) a hlasovali zaň aj poslanci, ktorí v súčasnosti pôsobia v strane Hlas - sociálna demokracia.

„Zmena, ktorú chceme navrhnúť, spočíva v tom, aby bola vypustená povinnosť policajtov vydávať potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska osobám pochádzajúcich z tretích krajín, teda migrantom, u ktorých existuje prekážka v administratívnom vyhostení. Vyskytuje sa napr. u ľudí pochádzajúcich zo Sýrie, ktorá je podľa medzinárodného práva a nariadenia Európskeho parlamentu uznaná ako vojnová krajina,“ priblížil Mikulec.

Dodal, že migranti si mysleli, že tlačivo je akýmsi potvrdením o pobyte na území Európskej únie a taktiež, že na základe tlačiva sa budú môcť presunúť do iných krajín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: bývalý minister vnútra, Cudzinci, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Migranti, Novela zákona, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk - Hnutie Slovensko plánuje upraviť zákon o pobyte cudzincov, Mikulec avizoval zmeny týkajúce sa tlačiva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.