Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Hlas-SD nepodporí schválený návrh obrannej dohody s USA, na jeho príprave sa vraj nepodieľali
12.1.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nepodporí vládou schválený návrh slovensko-americkej obrannej zmluvy a je pripravená sa po jej prípadnom schválení v Národnej rade SR obrátiť na prezidentku, aby dala zmluvu posúdiť Ústavnému súdu SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.
Strana považuje rozhodnutie vlády za nezodpovedné voči národnoštátnym záujmom SR a jej občanov. Vadí jej aj to, že bola odignorovaná verejná diskusia a aj pripomienky ústavných orgánov a odborných inštitúcií.
„Zároveň Hlas-SD odmieta demagogické a nepravdivé vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naďa, že predstavitelia HLAS-u sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave tejto nevýhodnej zmluvy pre Slovensko. Minister obrany Naď verejne ukázal, že lož je jeho pracovnou metódou,“ uvádza sa v stanovisku strany.
Hlas-SD trvá na tom, že nepodporí akúkoľvek zmluvu, ktorá nebude v súlade s Ústavou SR, bude narušovať územnú celistvosť a zvrchovanosť Slovenska a umožní rozmiestňovanie cudzích vojsk bez súhlasu ústavných orgánov.
Viac k témam: dohoda o obrannej spolupráci, obranná dohoda USA a Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlas-SD nepodporí schválený návrh obrannej dohody s USA, na jeho príprave sa vraj nepodieľali © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Štyri z desiatich žien na Slovensku začali podnikať s nulovým kapitálom, okrem peňazí chýbajú aj kontakty