Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Hegera mrzia niektoré postoje Maďarska, v rámci V4 musia hľadať konsenzus práve v otázke Ukrajiny
22.4.2022 (Webnoviny.sk) - Premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) v poslednej dobe sklamali niektoré vyjadrenia zo strany Maďarska vzhľadom k Ukrajine. Povedal to po stretnutí so svojím poľským kolegom Mateuszom Morawieckim. Stále však Vyšehradskú štvorku (V4) považuje za platformu s dlhoročnou tradíciou, ktorá dokázala posilniť aj európsky priestor.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
„Je to práve otázka Ukrajiny, v ktorej nemáme konsenzus. A to je téma, ktorej sa určite budeme z hľadiska V4 spoločne venovať,“ vyhlásil Heger.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vyšehradska štvorka
Zdroj: Webnoviny.sk - Hegera mrzia niektoré postoje Maďarska, v rámci V4 musia hľadať konsenzus práve v otázke Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky