Sobota, 9. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (9. máj 2026): Zimný prístav, tanker, antilopy bongo, Deň Európy a Deň víťazstva
- Putin prijal Fica v Kremli počas osláv Dňa víťazstva, ocenil, že slovenský premiér prišiel
- Péter Magyar sa oficiálne stal novým maďarským premiérom, na parlament sa vrátila zástava Európskej únie
- Bahrajnské úrady zadržali 41 ľudí pre podozrenie z napojenia na iránske Revolučné gardy
- Lietadlo pri štarte v Denveri zrazilo človeka pohybujúceho sa po vzletovej a pristávacej dráhe
Heger si vie predstaviť vládu bez Sme rodina s podpororou nezaradených poslancov
Webnoviny 20. september 2021 554
20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Premiér Eduard Heger (OĽaNO) nevylúčil vládu bez hnutia Sme rodina s podporou nezaradených poslancov Národnej rady SR (NR SR).
Dôležitá je stabilná vláda
Na pondelkovej tlačovej konferencii tak odpovedal na novinársku otázku, či by si vedel predstaviť vládu bez hnutia Sme rodina Borisa Kollára.
„Ja som od začiatku hovoril, že je pre mňa dôležitá stabilná vláda, ktorá má výsledky. A aby sme ich mali, potrebujeme podporu parlamentu. Viem si predstaviť aj takú kombináciu, ktorú ste spomínali, ak to bude viesť k výsledkom v prospech občanov," uviedol premiér.
Bianco šek nebude podpisovať
Nezaradený poslanec Tomáš Valášek z Progresívneho Slovenska (PS) zatiaľ nepovedal, či by za vopred dohodnutých podmienok podporil vládu po prípadnom odchode Sme rodina z vládnej koalície.
Ako povedal Valášek agentúre SITA, žiadny bianco šek podpisovať nebude. Svoj postoj oznámi v utorok 21. septembra. Ďalší nezaradený poslanec Miroslav Kollár (Spolu) agentúre SITA potvrdil, že podporu vlády si vie predstaviť, ale musia sa o tom ešte rozprávať v strane.
O koalícii bez Sme rodina hovoril cez víkend líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič, ak by Sme rodina blokovala „očistný proces“. Po odchode Sme rodina, by koalícia mala 75 hlasov v parlamente. Chýbal by jej tak jeden hlas potrebný na väčšinovú podporu vlády premiéra Hegera.
Viac k témam: koalícia, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger si vie predstaviť vládu bez Sme rodina s podpororou nezaradených poslancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Peking kritizuje zákaz čínskych technológií v projektoch Európskej únie
Vytlačí Západ Čínu z Afriky? Rozhodnúť môže jedna železnica
Nespokojný nemecký turista vysúdil odškodné za ležadlá obsadené uterákmi