Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
- Kyjev pripustil tvrdenie Moskvy, že dron, ktorý vybuchol v rumunskom prístave, bol ukrajinský – FOTO
- Brusel víta Zelenského návrh na priame rozhovory s Putinom. Macron vraví, že je čas obnoviť dialóg s Kremľom
Heger nazval Glváča Kočnerovou spojkou, Blanár žiada zverejniť nahrávku s Matovičom
Webnoviny 9. november 2019 629
9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár ocenil rozhodnutie Martina Glváča (Smer-SD) odstúpiť z postu podpredsedu parlamentu. Povedal to v diskusnej relácií RTVS Sobotné dialógy. Blanár si myslí, že takýto krok by mali urobiť aj iní, ktorí mali nadštandardné styky s Marianom K.
Stretnutie Matoviča a Mariána K.
Spomenul predsedu strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka a lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča. Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Eduard Heger označil Glváča za spojku Mariana K. Glváč z funkcie odstúpil vo štvrtok 7. novembra.
„Matovič sedel šesť hodín s Marianom K. Tvrdí, že s ním hovoril vo verejnom záujme. Vyzývam ho, aby zverejnil nahrávku,“ povedal Blanár. Heger sa Blanára spýta, odkiaľ má informáciu, že s Marianom K. strávil Matovič šesť hodín. „Stretol sa s ním na hodinu. Stretnutie bolo v poriadku,“ uviedol Heger.
„Vieme, že vy máte tú nahrávku, tak vás vyzývame, zverejnite ju. Nemáme sa čoho báť. Glváč bol spojka Mariana K. Matovič sa s ním stretol, lebo mu povedal, že má informáciu o trestnom čine, tak si to šiel vypočuť,“ dodal poslanec OĽaNO s tým, že politické špičky Smeru sú úzko prepojené na mafiu.
Odstúpenie Glváča
Blanár je rád, že Marian K. je trestne stíhaný práve za vlády Smeru. Heger mu pripomenul, že Smeru sa rozpadla vláda a na námestia chodili protestovať desaťtisíce ľudí.
Glváč čelil tlaku na odstúpenie od 21. októbra. V Threeme si údajne s Marianom K. dohadoval biznis s pozemkami na Čiernej Vode a rozoberal, ako sa má rekonštruovať vláda po odchode Roberta Fica z postu premiéra. Ďalšiu údajnú komunikáciu medzi Glváčom a Marianom K. z rokov 2014 až 2016 cez aplikáciu Viber zverejnil Matovič.
Podpredseda Smeru Juraj Blanár kritizuje, že opoziční poslanci postupným zverejňovaním komunikácie môžu narúšať vyšetrovanie. „Vyzývam ich, aby s tým prestali,“ uviedol.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger nazval Glváča Kočnerovou spojkou, Blanár žiada zverejniť nahrávku s Matovičom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Meteorológovia varujú pred silným dažďom, zasiahne časť Slovenska
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní