Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v Polomke, situáciu komplikuje silný vietor a ťažký terén
BRATISLAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) - Viac ako 20 hasičov zasahuje pri rozsiahlom požiari lesa v katastri obce Polomka v okrese Brezno. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, požiar sa rozšíril po jedenástej hodine a doposiaľ zasiahol plochu jedného hektára.
Odporúčame:
V areáli nemocnice v Hnúšti horel podkrovný byt, škody odhadli na 30-tisíc eur
"Pri udalosti zasahujú hasiči z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred, príslušníci z hasičských staníc v Pohorelej, Brezne, Závadke nad Hronom a vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR," uviedla Farkasová. Hasenie požiaru komplikuje silný vietor a ťažko prístupný terén.
Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v Polomke, situáciu komplikuje silný vietor a ťažký terén © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve