Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Hasiči odčerpávali vodu zo zatopených priestorov, pomáhali aj s odstraňovaním spadnutých stromov
Webnoviny 30. máj 2019 690
BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) - Pre nepriaznivé počasie absolvovali vo štvrtok od siedmej ráno príslušníci Hasičského a záchranného zboru zatiaľ 14 zásahov.
Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová, najčastejšie hasiči zasahovali v Banskobystrickom kraji, konkrétne päťkrát.
V Nitrianskom kraji absolvovali štyri výjazdy a po jednom v Trenčianskom, Trnavskom, Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji.
"V desiatich prípadoch išlo o spadnuté stromy na automobily či cestné komunikácie, v štyroch prípadoch zasahovali hasiči v súvislosti s odčerpávaním vody zo zatopených priestorov. Pri udalostiach zasahovalo 34 profesionálnych a dobrovoľných hasičov," dodala Farkasová.
Viac k témam: dážď, hasiči, Hasičský a záchranný zbor (HaZZ)
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči odčerpávali vodu zo zatopených priestorov, pomáhali aj s odstraňovaním spadnutých stromov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť