Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Harabin tvrdí, že voľby boli zmanipulované a Čaputová má počkať s inauguráciou na rozhodnutie súdu
BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) - Zuzana Čaputová má počkať s vlastnou inauguráciou až do rozhodnutia Ústavného súdu SR o právoplatnosti prezidentských volieb.
Uviedol to na štvrtkovom tlačovom brífingu sudca Najvyššieho súdu SR a neúspešný protikandidát Štefan Harabin. "Zaujímal by ma v tejto otázke názor pani Čaputovej. Základom právneho štátu je totiž dodržiavanie pravidiel," povedal Harabin.
Sudca neúspešne kandidoval v marci na post prezidenta. Bezprostredne po prvom aj druhom kole podal sťažnosť na Ústavný súd SR. Harabin namieta, že je potrebné prepočítať počet vydaných volebných preukazov a počet odovzdaných hlasov voličov. Podľa neho boli voľby takýmto spôsobom zmanipulované.
Viac o téme: Inaugurácia Zuzany Čaputovej
Viac k témam: inaugurácia prezidenta, Inaugurácia Zuzany Čaputovej, prezident Slovenskej republiky, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Harabin tvrdí, že voľby boli zmanipulované a Čaputová má počkať s inauguráciou na rozhodnutie súdu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ovocie a zeleninu od Kauflandu dostane viac ako 23 000 detí zo základných škôl
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov