Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Gyimesi rozsieval v spoločnosti nenávisť voči LGBTI komunite. Nesie istú mieru zodpovednosti za dve nevinné obete, tvrdí Zolt Simon
14.10.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarské fórum vyzýva poslanca György Gyimesiho (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti), aby sa vzdal svojho poslaneckého mandátu, lebo prispieval k nenávisti voči LGBTI komunite.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)
Gyimesi zbrojil voči menšine
Predseda Maďarského fóra Zsolt Simon je presvedčený, že Gyimesi ako predstaviteľ maďarskej menšiny v parlamente namiesto hľadania spolupráce a posolstva tolerancie intenzívne podsúval verejnosti, že komunita LGBTI je niečo zlé a nežiadúce, keď navrhoval zákaz dúhových vlajok.
"Prispieval tým k vyvolaniu extrémizmu a nenávisti voči tejto menšine v spoločnosti. Nesie istú mieru politickej zodpovednosti za smrť dvoch mladých ľudí z tejto komunity, ktorí sa ničím neprevinili," uviedol Simon.
Vyvodenie politickej zodpovednosti
Dodal, že pôsobenie Gyimesiho v parlamente považujú za škodlivé a nebezpečné pre každú menšinu a spoločnosť, preto ho vyzývajú, aby vyvodil politickú zodpovednosť.
Návrh zákazu dúhových vlajok v štátnych budovách predložil poslanec György Gyimesi (OľaNO) spolu s exkotlebovcom a predsedom strany ŽIVOT – Národná strana Tomášom Tarabom. Prekážalo im, že úrad obmudsmanky pred časom vyvesil v deň Dúhového pochodu dúhovú vlajku. Poslanci Národnej rady SR však ich návrh neschválili.
Viac k témam: LGBTI, Poslanecký mandát, Šírenie nenávisti, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk - Gyimesi rozsieval v spoločnosti nenávisť voči LGBTI komunite. Nesie istú mieru zodpovednosti za dve nevinné obete, tvrdí Zolt Simon © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov