Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Grafobal Group: OOO Grafobal – Don funguje. Snažíme sa chrániť firmu aj jej zamestnancov
1.3.2022 (Webnoviny.sk) - Dcérska firma skupiny Grafobal Group, spoločnosť OOO Grafobal - Don stále funguje. V týchto dňoch sa snažíme najmä ochrániť firmu a jej zamestnancov pred dôsledkami vojnového konfliktu. Skupina Grafobal Group vybudovala svoju dcérsku firmu v Rusku pred 20-timi rokmi na zelenej lúke a spoločnosť dodnes funguje ako stabilný a uznávaný výrobca obalov.
"Všetky riziká, ktoré nám dnes hrozia nevieme presne popísať, pretože situácia sa neustále mení, ale riziká sú veľmi reálne" povedal generálny riaditeľ GRAFOBAL, a.s. Richard Kohút a dodal, že najväčšie riziká dnes firma pociťuje v oblasti exportu, importu, nestabilného kurzu rubľa, dopadov sankcií, ale aj v súvislosti s mobilizáciou, ktorú vyhlásila Ukrajina.
"V Grafobale Skalica pracujú aj občania Ukrajiny. Všetkým naším kmeňovým zamestnancom ukrajinského pôvodu sme ponúkli možnosť ubytovania pre ich rodinných príslušníkov aj s ponukou zamestnania" povedal Richard Kohút a zdôraznil, že firma vníma vojenský konflikt ako tragédiu, ktorá postihne nielen firmy, ale najmä zamestnancov a bežných ľudí.
"Nie je v našich silách, ani možnostiach zvrátiť vojenský konflikt a preto sa sústreďujeme na to, na čo vplyv máme - snažíme sa chrániť firmu a našich ľudí. A budeme to robiť dovtedy, dokedy to bude možné", povedal na záver generálny riaditeľ GRAFOBAL, a.s. Richard Kohút.
Informačný servis
Viac k témam: PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Grafobal Group: OOO Grafobal – Don funguje. Snažíme sa chrániť firmu aj jej zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Naď: Ukrajinci od nás nežiadajú stíhačky MIG-29, Slovensko ich darovať ani neplánuje
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO